۱۳۹۱ مرداد ۱۱, چهارشنبه

به گزارش مشرق به نقل از صداوسيماي سوریه یک منبع اطلاع‌رسانی فرانسوی که نامش را فاش نکرد، از زمان مشخص برای عملیات افزایش فشار بر دمشق و تسلط بر سلاح های شیمیایی و موشکی سوریه خبر داده و گفت که این عملیات برای آغاز نفوذ نیروهای خارجی به سوریه از چند محور صورت می گیرد، بدون اینکه سوریه بتواند مقاومتی در برابر این نفوذ انجام دهد.

این منبع به اظهارات هیلاری کلینتون در زمینه حمله بزرگ و فراگیر به سوریه اشاره کرده و ابراز داشت که در این راستا ارتش اسرائیل نیز در نهایت آماده باش به سر می برد و در مرزهای سوریه مستقر شده است، ارتش اردن و نیروهای عربی و آمریکایی و همچنین ارتش ترکیه نیز در آماده باش هستند و از سوی دیگر نیروهای آمریکایی نیز به سواحل ترکیه آمده اند و ناو هواپیما بر آبراهام لینکولن نیز در بندر آنتالیای ترکیه لنگر انداخته است.

این منبع با اشاره به استقرار گسترده نیروهای ارتش در مرزهای سوریه از سوی کشورهای همسایه افزود که در لبنان نیز ارتش در مرزها مستقر کرده و کمک به آوارگان را رد کرده است، عراق نیز نیروهای خود را در مرزها مستقر و اعلام کرده که آوارگان سوری را نخواهد پذیرفت، نیروهای نظامی ترکیه نیز با افزایش تنش های سیاسی، استقرار خود را در منطقه گسترش داده اند.

این منبع تاکید کرد: البته خبری که در این میان به رسانه ها درز نکرده است، این است که نیروهای آمریکایی نیز در کنار صهیونیستها در بلندی های جولان مستقر شده اند و در مرزهای ترکیه و اردن و در کنار نیروهای نظامی عربستان و قطر و امارات نیز حضور دارند، نیروهای فرانسوی نیز در مرزهای لبنان در نزدیکی مناطق الزبدانی و سرگایا مستقر شده اند.

این منبع به همزمانی اظهارات هیلاری کلینتون با افزایش گسترده نیروهای نظامی در مرزهای سوریه از سوی کشورهای همسایه اشاره کرده و با اشاره به واکنش‌های مسکو در این زمینه افزود: حرکت ناوگان دریایی "دریای سیاه" روسیه به دریای مدیترانه و  حرکت ناوگان دریای بالتیک و 26 قطعه دریایی از این کشور تنها پیام روسیه به این تحرک ها نبود، بلکه در این راستا یک مقام نیروی دریایی روسیه نیز ابراز امیدواری کرد که جرقه های جنگ جهانی سوم زده نشود. البته منظور وی هدف قرار دادن ناوگان روسی که حامل به سلاح به سوریه است، نبود، چرا که سوریه بدون این کشتی نیز قادر است در این جنگ وارد شود. این ناوگان همچنین پیامی برای آمریکا بود که نیروهایش را در مرزهای سوریه مستقر کرده است، دلیل آن هم این است که یک مقام روس گفت که مسکو می تواند این محموله را از طریق هوایی نیز به سوریه برساند، این یعنی اینکه مسکو می تواند در صورت بروز جنگ، پل ارتباط هوایی با سوریه ایجاد کند. علاوه بر اینکه ناوهای هسته ای روسیه نیز بدون سر و صدا به حرکت درآمده اند.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر